Otázky a odpovědi

Může být koloidní stříbro znehodnoceno dopravou?

Někteří výrobci generátorů kolidního stříbra na svých stránkách uvádějí, že stříbro se přepravou znehodnocuje. A to prý především tím, že u převraních firem prochází magnetickými čtečkami na automatických třídících linkách.

Jedná se o účelovou lež. Nepodařilo se nám najít žádnou přepravní firmu, která by používala magnetické čtečky. Každý se o tom může sám přesvědčit. Když odloupnete z libovolné zásilky nálepku s čarovým kódem, musel by být z druhé strany nálepky RFID chip.Nic takového jsme nenašli. Z toho vyplývá, že přepravní společnosti používají optické čtení čarových kódů, které nemůže KS žádným způsobem znehodnotit, protže KS je zabaleno v neprůsvitné krabici.

Jaká koncentrace koloidního stříbra je nejvhodnější?

Tato otázka nemá úplně jednoduchou odpověď, protože legislativa nám nedovoluje psát o vnitřním použítí. Takže na vnější použití - čím vyšší koncentrace -  tím lépe.

Tam kde je potřeba z různých důvodů uchovat malou velikost částic závisí maximální koncentrace na výchozí velikosti částic. Ta je to tiž hlavní při určování tzv Zetapotenciálu. Menší částice mají vyšší zetapotenciál, větší částice mají nižší zetapotenciál. Čím je zetapotenciál větší, tím je disperze stabilnější. Například u částic s rozměry do 4 nm jsou stabilní koloidy až do 21 ppm. U koloidů s částicemi 40nm se stabilita ztrácí už při koncentracích kolem 15 ppm. Někteří výrobci, kteří neumí udělat větší koncentraci tvrdí, že pouze ta jejich koncentrace má nejlepší zdravotní účinky. Opět se jedná o účelovou lež. Při používání nižších koncentrací je potřeba větší množství koloidu, aby celkové množství stříbra zůstalo stejné.


<< 1 | 2